Tekststørrelse

PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Talende web har to lesemoduser:

Pek og lytt

Når ikonet med fingeren på er markert, leser Talende Web opp teksten du peker på, samtidig som du får en visuell tilbakemelding.

Marker og lytt

Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplest

Menu

  1. Hjem
  2. Nyheter
  3. Heder til norske- og internasjonale idrettsmestere

Heder til norske- og internasjonale idrettsmestere

Nyttårsmottakelsen for norske- og internasjonale idrettsmestere måtte i år avlyses av smittevernhensyn. Se hvilke idrettsfolk som har fått tilsendt hederstegn fra ordfører Kari Nessa Nordtun for sin innsats i 2020.

Skøyteløperen Peder Kongshaug fra Stavanger tok ett VM-gull og to NM-gull i 2020.

Skøyteløperen Peder Kongshaug fra Stavanger tok ett VM-gull og to NM-gull i 2020.
Norges Skøyteforbund

Se også: Reid Henriksen tildelt Idrettens Ildsjelpris 2021

Alle idrettsmestere får en nål med Stavangers kommunevåpen i gull. De internasjonale mesterne får i tillegg en pengepremie.

VM

Stavanger Sandnes skøyteklubb
Skøyter
Peder Kongshaug, VM-gull junior 1000 meter, NM-gull junior hurtigløp skøyter sprint og NM-gull allround junior

Stavanger Seilforening
Seilbrett
Helle Oppedal, VM-sølv foil brett junior og nordisk mester foil senior

EM

Håndball
Gøran Søgård Johannessen, EM-bronse herrehåndball

Kristian Bjørnsen, EM-bronse herrehåndball

Alexander Christoffersen Blonz,EM-bronse herrehåndball

Norske mestere

IL Skjalg
Mathias Hove Johansen, NM.gull innendørs 200 m, NM-gull 200 m, NM-gull junior 100 m og NM-gull 200 m junior

Vienna Søyland Dahle NM-gull 10 000 m, NM-gull halvmaraton

Stuping
Stavanger Stupe Club
Martin Dyrstad 3 stk NM-gull (tårn, tårn synkron og mixed tårn synkron)

Karate
Stavanger Karateklubb
Bettina Alstadsæther NM-gull senior, - 61 kg

Turn
Siddis Trim og turn
Guro Nevland 2 stk NM-gull junior (hopp og fristående)

Stavanger Turnforening
Stian Skjerahaug NM-gull turn senior

Biljard
Svithun Biljardklubb
Ine Helvik 2 stk NM-gull 14-1 og 10- ball

Roing
Stavanger Roklubb
Caroline Østbø NM-gull junior single sculler, NM-gull åtter junior, NM-gull stafett ergometerroing

Amalie Høie NM-gull åtter junior, NM-gull stafett ergometerroing

Emma Dahl NM-gull åtter junior, NM-gull stafett ergometerroing

Kristine Tønnessen NM-gull åtter junior, NM-gull stafett ergometerroing

Sofie Woetmann Bore NM-gull åtter junior
Stine Floen NM-gull åtter junior

Elsa Størseth Andreassen NM-gull åtter junior

Marie Grøsfjeld NM-gull åtter junior

Jørgen Helliesen Frøystein NM-gull åtter junior

Ragnhild Myklatun Jacobsen NM-gull ergometerroing para

Modellhelikopter
Forus RC klubb
Jon Roger Thomassen NM-gull modellhelikopter F3c

Sykling
Stavanger sykleklubb
Sven Erik Bystrøm NM-gull elite herrer over 200 km fellesstart

Martin Bugge Urianstad NM-gull elite U23 over 150 km fellesstart

Erlend Blikra NM-gull creterium/gateritt over 55 km

Nora Tveit NM-gull creterium/ gateritt junior

Troppsgymnastikk

Sandnes Turnforening
Johann Skattkjær Bråten 2 stk NM-gull, tumbling og trampett
Magne Volden 2 stk NM-gull, tumbling og trampett