Tekststorleik

PC: Hald Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hald Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Talande web har to lesemoduser:

Pek og lytt

Når ikonet med fingeren på er markert, les Talende Web opp teksten du peikar på, samtidig som du får ei visuell tilbakemelding.

Marker og lytt

Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplesent

Menu

  1. Hjem
  2. Politikk
  3. Stavanger kommunestyre 2019-2023

Stavanger kommunestyre 2019-2023

Kort fortalt

Information in other languages

Medlemmer i kommunestyret

Namn Parti
Kari Nessa Nordtun Arbeidarpartiet
Dag Mossige Arbeidarpartiet
Sølvi Ona Gjul Arbeidarpartiet
Farhia Bashir Nur Arbeidarpartiet
Arnt Heikki Steinbakk Arbeidarpartiet
Ida Bøe Arbeidarpartiet
Roy Inge Nilsen Arbeidarpartiet
Tore Renberg Arbeidarpartiet
Lotte Hansgaard Arbeidarpartiet
Øyvind Jacobsen Arbeidarpartiet
Sverre Uhlving Arbeidarpartiet
Kristoffer Joner Arbeidarpartiet
Frode Berge Arbeidarpartiet
Ayub Mukhtar Arbeidarpartiet
Ine Haver Arbeidarpartiet
Ottar Sandanger Arbeidarpartiet
Anders Fjelland Bentsen Arbeidarpartiet
Linda S. Krüger Arbeidarpartiet
   
John Peter Hernes Høgre
Egil Olsen Høgre
Sissel Knutsen Hegdal Høgre
Nina Ørnes Høgre
Nills Petter Flesjå Høgre
Frank Arild Normanseth Høgre
Aleksander Stokkebø Høgre
Kristen Høyer Mathiassen Høgre
Elin Schanche Høgre
Jarl Endre Egeland Høgre
Cille Ihle Høgre
Kari Raustein Høgre
Kjell Erik Grøsfjeld Høgre 
Erlend Jordal Høgre
Ingebjørg Storeide Folgerø Høgre
Morten Landråk Asbjørnsen Høgre
   
Frode Myrhol FNB
Leif Bjarne Høybakk FNB
Lars Peter Endresen FNB
Morten Malmin FNB
Jone Andersen FNB
Stian Tjensvold FNB
   
Leif Arne Moi Nilsen Framstegspartiet
Tor Bernhard Harestad Framstegspartiet
Kristoffer Sivertsen Framstegspartiet
Mats Danielsen Framstegspartiet
Christine Hartvigsen Framstegspartiet
   
Daria Maria Johnsen Miljøpartiet Dei Grøne
Ingvild Sørensen Miljøpartiet Dei Grøne
Rune Askeland Miljøpartiet Dei Grøne
Håkon Fossmark Miljøpartiet Dei Grøne
   
Mimir Kristjansson Raudt
Kjersti Dybvig Raudt
Snorre Solheim Sokn Raudt
Sara Nustad Mauland Raudt
   
Anne Kristin Vik Bruns KrF
Henrik Halleland KrF
Marie Ljones Brekke KrF
   
Dagny C. Sunnanå Hausken Senterpartiet
Birger Wikre Hetland Senterpartiet
Bjarne Kvadsheim Senterpartiet
   
Eirik Faret Sakariassen SV
Ingrid Kristine Aspli SV
Paal Kloster SV
   
Jan Erik Søndeland Venstre
Kjartan Alexander Lunde Venstre
Mette Vabø Venstre
   
Karl W. Sandvig Pensjonistpartiet
   
Christian Wedler Uavhengig

Varamedlemmer i kommunestyret

Namn Parti
Olav T. Laake Arbeidarpartiet
Ol Kallelid Arbeidarpartiet
Sissel B. Fuglestad Askeland Arbeidarpartiet
Cecilie Christ Arbeidarpartiet
Gulale Samiei Arbeidarpartiet
Lise Fyllingen  Arbeidarpartiet
Jone Laursen Arbeidarpartiet
Benedicte Solaas  Arbeidarpartiet
Inger Louise Grude Arbeidarpartiet
Ingvill Moen Hovlund Arbeidarpartiet
Daniel Svela  Arbeidarpartiet
Bjarte Bøe Arbeidarpartiet
Ann Sesilie Tekfeldt  Arbeidarpartiet
Julia Eikeland Arbeidarpartiet
Wenche Skorge Arbeidarpartiet
Maiken Ree  Arbeidarpartiet
Bjørn Erik Poppe Thorsen Arbeidarpartiet
Hilde Fahret Born Arbeidarpartiet
Arild Berntsen Arbeidarpartiet
Trygve A. Meyer Arbeidarpartiet
Cecilie Evertsen Stanghelle Arbeidarpartiet
   
Helge Gabrielsen Høgre
Bente Gudmestad  Høgre
Stine Marie Emilsen Høgre
Trygve Pedersen Høgre
Terje Eide Høgre
Narve Eiliv Endresen Høgre
Hard Olav Bastiansen Høgre
Hilde Karlsen Høgre
Line Møllerop Høgre
Else Karin Bjørheim Høgre
Linda Nilsen Ask Høgre
Tone Knappen Brandtzæg Høgre
Knut Oluf Hoftun Bergesen Høgre
Jonas Molde Hollund Høgre
Børge Aanestad Høgre
Rishi Khandelwal  Høgre
Bjørg Ager-Hanssen Høgre
Hilde Hesby Høgre
Gyri Elise Haave Nilsen Høgre
   
Viivika Ramsland FNB
Maria Von Krogh FNB
Espen Iglebæk FNB
Linda Hatleskog FNB
Hege Røgenes FNB
Marianne Idsal FNB
Helge Arntzen FNB
Svein Terje Imsland FNB
Jan Inge Selvik FNB
   
Grete Kvalheim Frp
Fredrik Christensen Frp
Jørn Kyle Finnesand Frp
Mathias Renberg Frp
Simon Øverås Frp
Turid Haaland Wiersholm Frp
Bjarne Ove Lunde Frp
Kristoffer Fossmark Frp
John R. Almås Frp
   
Mari Hult Miljøpartiet Dei Grøne
Thomas Bendiksen Miljøpartiet Dei Grøne
Anne Svindland Nijdam Miljøpartiet Dei Grøne
Vårin Sinnes Miljøpartiet Dei Grøne
Tommy Fredvang Miljøpartiet Dei Grøne
Katrine Lilleland Miljøpartiet Dei Grøne
Lena Skår Størseth Miljøpartiet Dei Grøne
   
Truls Drageset Dydland Raudt
Ingeborg Sanner Raudt
Siri Borge Raudt
Anne Kathrine Kalvig Raudt
Pål Asle Pettersen Raudt
Luisa Pinzon Raudt
Henning Ulseth Raudt
   
Jostein Eiane  KrF
Jenny Sofia Bruns KrF
Sissel Marie Bjerga KrF
Per-Endre Bjørnevik KrF
Guri Tysse KrF
Ingrid Eiane Setvik KrF
   
Halvard Bøe Senterpartiet
Karl Anders Mæland Nilsen  Senterpartiet
Terje Øvrebø Senterpartiet
Stian Roda Senterpartiet
Anett Haugvaldstad Senterpartiet
Kate Elin Norland Senterpartiet
   
Ingrid Vikse SV
Lars Utne Vaage SV
Olaug Høgetveit SV
Gunnar Roalkvam SV
Hallgeir Langeland  SV
Randi Mossefinn SV
   
Iselin Nybø Venstre
Bjarte Espeland Horpestad Venstre
Ann Elin Piel Venstre
Kolbein Haakon Lunde Venstre
Erik Hammer Venstre
Roar Houen Venstre
   
Jostein Solvang Pensjonistpartiet
Bjarne Aspelund Pensjonistpartiet
Harald Ulseth Pensjonistpartiet
Arnt Håkon Gunstead  Pensjonistpartiet
   

Valresultat 2019

Heile valresultatet for 2019 kan du lese på valgresultat.no.

Møtebok frå valet 2019 - personstemmer m.m.

Heile valprotoko~llen, med all informasjon om kry~ss, personstemmer, slengjarar og liknande kan lastast ned her (PDF)

Kontaktinformasjon

Martha Rødde

seniorrådgiver/valgansvarlig

Mobil:
402 01 305
Telefon:
51 50 72 34
E-post:
martha.rodde@stavanger.kommune.no