Tekststorleik

PC: Hald Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hald Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Talande web har to lesemoduser:

Pek og lytt

Når ikonet med fingeren på er markert, les Talende Web opp teksten du peikar på, samtidig som du får ei visuell tilbakemelding.

Marker og lytt

Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplesent

Menu

  1. Hjem
  2. Politikk
  3. Forliksrådet i Stavanger

Forliksrådet i Stavanger

Kort fortalt

  • Forliksrådet er første ledd i rettsystemet for sivile saker.
  • Det er både meklingsinstans og domstol.

Information in other languages

Kva er forliksrådet?

Forliksrådets hovudfunksjonen er å mekle mellom partane med det formålet at partane kan komme til semje på eit tidleg stadium i ei tvistesak, men forliksrådet har òg domskompetanse på nærare bestemte vilkår.

Medlemmer i forliksrådet i Stavanger

Stavanger har to forliksråd som kvart består av leiar og to medlemmer.

Bjarne Kvadsheim (Sp) er leiar for forliksråda i Stavanger. 

RÅD I

 

 

Bjarne Kvadsheim

Sp

Bjarne.kvadheim@stavanger.kommune.no

Egil  Olsen

H

Egil.olsen@si.no

Bente Nyman

SV

bnyman@lyse.net

VARAMEDLEMMER

 

 

Svein Harald Kverneland

Ap

Svein.kverneland@gmail.com

Jørn Kyle Finnesand

Frp

jkf@frp.no

Aina Hauge

Ap

Aina.hauge@sus.no

RÅD II

 

 

Øyvind Jacobsen

Ap

oyvind.jacobsen@stavanger.kommune.no

 

Grete Kvalheim

Frp

privat@gretekvalheim.no

Tor Ragnar Roaldsen

Ap

torragnar@hotmail.com

VARAMEDLEMMER

 

 

Stig Fagerland

Sp

Stig_fagerland@hotmail.com

Kari Raustein

H

Kari.raustein@lyse.net

Olaug Høgetveit

SV

Olaug_hogetveit@hotmail.com

 

Opningstider

Sjå opningstider for Forliksrådet på nettsidene til Politiet.

Kontaktinformasjon

Besøksadresse:

Forliksrådet Nytorget 1 4012 Stavanger

Postadresse:

Postboks 199, Sentrum 4001 Stavanger

Telefon:
51 89 90 00
E-post:
stavanger@namsfogden.no