Tekststørrelse

PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Talende web har to lesemoduser:

Pek og lytt

Når ikonet med fingeren på er markert, leser Talende Web opp teksten du peker på, samtidig som du får en visuell tilbakemelding.

Marker og lytt

Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplest

Menu

  1. Hjem
  2. Politikk
  3. Forliksrådet i Stavanger

Forliksrådet i Stavanger

Kort fortalt

  • Forliksrådet er første ledd i rettsystemet for sivile saker.
  • Det er både meglingsinstans og domstol.

Hva er forliksrådet?

Forliksrådets hovedfunksjonen er å megle mellom partene med det formål at partene kan komme til enighet på et tidlig stadium i en tvistesak, men forliksrådet har også domskompetanse på nærmere bestemte vilkår.

Medlemmer i forliksrådet i Stavanger

Stavanger har to forliksråd som hvert består av leder og to medlemmer.

Bjarne Kvadsheim (Sp) er leder for forliksrådene i Stavanger. 

RÅD I

 

 

Bjarne Kvadsheim

Sp

Bjarne.kvadsheim@stavanger.kommune.no

Egil  Olsen

H

Egil.olsen@si.no

Bente Nyman

SV

bnyman@lyse.net

VARAMEDLEMMER

 

 

Svein Harald Kverneland

Ap

Svein.kverneland@gmail.com

Jørn Kyle Finnesand

Frp

jkf@frp.no

Aina Hauge

Ap

Aina.hauge@sus.no

RÅD II

 

 

Øyvind Jacobsen

Ap

oyvind.jacobsen@stavanger.kommune.no

 

Grete Kvalheim

Frp

privat@gretekvalheim.no

Tor Ragnar Roaldsen

Ap

torragnar@hotmail.com

VARAMEDLEMMER

 

 

Stig Fagerland

Sp

Stig_fagerland@hotmail.com

Kari Raustein

H

Kari.raustein@lyse.net

Olaug Høgetveit

SV

Olaug_hogetveit@hotmail.com

 

Åpningstider

Se åpningstider for Forliksrådet på nettsidene til Politiet.

Kontaktinformasjon

Besøksadresse:

Forliksrådet Nytorget 1 4012 Stavanger

Postadresse:

Postboks 199, Sentrum 4001 Stavanger

Telefon:
51 89 90 00
E-post:
stavanger@namsfogden.no