Tekststørrelse

PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Talende web har to lesemoduser:

Pek og lytt

Når ikonet med fingeren på er markert, leser Talende Web opp teksten du peker på, samtidig som du får en visuell tilbakemelding.

Marker og lytt

Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplest

Menu

  1. Hjem
  2. Om Stavanger kommune
  3. Fakturabehandling

Fakturabehandling

Har du fått faktura fra kommunen?

Les ofte stilte spørsmål om kommunale gebyr.

Faktura til Stavanger kommune


Alle fakturaer til Stavanger kommune skal sendes elektronisk i standardformatet EHF.

Hvordan sende elektronisk faktura til Stavanger kommune?

Faktura skal alltid tilfredsstille de til enhver tid gjeldende lover og forskrifter.

Faktura skal inneholde en av følgende referanser som alltid skal oppgis ved bestilling:

  • Ordrenummer fra e-handel.
  • Avtalenummer / kontraktsnummer
  • Rekvisisjonsnummer
  • K-kode ( K og riktig avdelingsnummer ( Kxxxx) )
  • Betalingsvilkår i henhold til avtalen (forfall og opplysninger om Kundens rettigheter ved forsinket betaling).
  • Fullstendig dokumentasjon for leverte varer og tjenester.
  • Det skal utstedes en faktura per referanse.
  • Fullstendig varenummer/artikkelnummer på den enkelte varelinje.

Partene oppebærer selv sine egne kostnader ved bruk av elektronisk faktura. 

Vi bistår dere gjerne i overgangen til elektronisk faktura, så dersom spørsmål send en e-post til: inn.faktura@stavanger.kommune.no

Fakturaadresser

Alle fakturaer skal sendes elektronisk til følgende adresse:

964965226

Organisasjonsnummer

Organisasjonsnummer:  
Stavanger kommune 964965226.

Følgende kommunale foretak og interkommunale selskap omfattes også om kravet til elektronisk faktura:

Selskap Organisajonsnummer
 Stavanger parkeringsselskap KF  Org. 974782766
 Rogaland Parkering AS  Org. 993394378  
 Renovasjonen IKS    Org. 989111736
 Renovasjonen egen regi  Org. 989190970 
 Renovasjon næring   Org. 989190865
Stavanger Utvikling KF Org. 917351090
Folkehallene IKS Org. 926142380

Har du ytterligere spørsmål, vennligst send e-post til:
inn.faktura@stavanger.kommune.no

Faktura fra Stavanger kommune

Har du mottatt en faktura fra Stavanger kommune og har spørsmål angående betaling? Et godt alternativ til telefonhenvendelse er å sende en mail til ut.faktura@stavanger.kommune.no

Kontonummer til Stavanger kommune

Hovedkontonummeret til Stavanger kommune er 3201 05 08060.

For spørsmål om beløp og grunnlag på faktura, ta direkte kontakt med virksomheten som gir tjenesten du betaler for.

Postadresse: Postboks 8001, 4068 Stavanger
Telefon: 51 50 70 90
E-post: inn.faktura@​stavanger.kommune.no
Vennligst unngå å sende sensitive opplysninger på e-post.