Tekststørrelse

PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Talende web har to lesemoduser:

Pek og lytt

Når ikonet med fingeren på er markert, leser Talende Web opp teksten du peker på, samtidig som du får en visuell tilbakemelding.

Marker og lytt

Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplest

Menu

  1. Hjem
  2. Næring og arbeidsliv
  3. Landbruk og havbruk

Landbruk og havbruk

Kort fortalt

Mosterøy

Kontorets hovedoppgaver

Landbruk og havbrukskontoret har disse hovedoppgavene:

  • Ansvar for forvaltning innen særlovsområdet og tilskuddsordninger
  • Veterinærtjeneste
  • Oppgaver relatert til særlovsområdet for landbruk
  • Utvikling og innovasjon innen blågrønn sektor
  • Samarbeid med næringsutviklingsaktører og bransjeorganisasjoner
  • Samarbeid med utdannings- og forskningsmiljøer

I tillegg ivaretar vi oppgaver innen reiseliv og statlige støtte- og finansieringsordninger innen landbruket.

Aktuelle nettsider: 
Statsforvaltaren i Rogaland (inntil 2020 Fylkesmannen)
Innovasjon Norge 
Landbruksdirektoratet

Du kan gjerne komme innom Innbyggerservice: Olav Kyrres gate 23 i Stavanger, Asalveien 6 i Vikevåg eller i Judabergvegen 6 på Judaberg. 

 

Kontaktinformasjon

Geir Helge Rygg

Geir Helge Rygg

Landbrukssjef

Telefon:
51 72 02 65
E-post:
geir.helge.rygg@stavanger.kommune.no
Silke Ullrich

Silke Dorothee Ullrich

Rådgiver

Telefon:
51 91 28 44
E-post:
silke.ullrich@stavanger.kommune.no
Linda Skartveit

Linda Skartveit

Rådgiver

Telefon:
51 50 88 63
E-post:
linda.skartveit@stavanger.kommune.no
Else Gunhild Vignes

Else Gunhild Vignes

Konsulent

Telefon:
51 50 82 47
E-post:
else.vignes@stavanger.kommune.no
Tom Kjellsen

Tom Kjellsen

rådgiver havbruk

Mobil:
930 23 506
E-post:
tom.kjellsen@stavanger.kommune.no
Karina Rødne Jortveit,

Karina Rødne Jortveit

Rådgiver

Telefon:
51 91 29 31
E-post:
karina.rodne.jortveit@stavanger.kommune.no