Tekststørrelse

PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Talende web har to lesemoduser:

Pek og lytt

Når ikonet med fingeren på er markert, leser Talende Web opp teksten du peker på, samtidig som du får en visuell tilbakemelding.

Marker og lytt

Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplest

Menu

  1. Hjem
  2. Nyheter
  3. Idrettens ildsjelpris 2020

Idrettens ildsjelpris 2020

Egil Bokn er tildelt Idrettens Ildsjelpris 2020 for sin mangeårige innsats for Stavanger Karateklubb. Prisen ble overrakt 1. januar på ordførerens nyttårsmottakelse på Ledaal, der også nasjonale- og internasjonale idrettsmestre ble hedret.

Bilde av årets ildsjel Egil Bokn og ordfører Kari Nessa Nordtun.

Bokn har vært engasjert i Stavanger Karateklubb siden tidlig på 1980-tallet. Som utøver til å begynne med, men raskt også som trener.

I juryens begrunnelse beskriver kandidaten som et ja-menneske. Han er den instruktøren med flest faste treninger pr. uke. Han er en stor motivator og inspirasjon for barn og unge. Det hender titt og ofte at han motiverer medlemmer som har sluttet til å starte opp igjen, noe som understreker hans inkluderende og motiverende evne, skriver juryen.

Det trekkes også fram at Bokn har lagt ned en stor innsats i flere store arrangementer, blant annet Karate-EM i 2006, hvor han var sentral i arrangementets suksess.

Om prisen

Idrettens Ildsjelpris ble første gang delt ut i 2010, og er en årlig hedring av de mange ildsjelene som idretten er helt avhengig av. Det er Stavanger kommune og Idrettsrådet som på vegne av hele idretten i Stavanger tildeler Idrettens ildsjelpris.

Vinneren av Ildsjelprisen mottar en sjekk på kr 25.000, og et synlig hedersbevis i form av et diplom

Følgende idrettsmestre ble hedret

Internasjonale mestere:

Styrkeløft:
Marte Elverum VM Gull, Styrkeløft - markløft
VM Sølv, Styrkeløft – åpen kategori

Undervannsrugby:
Carina Magnussen VM Gull Undervannsrugby

Håndball:
Kristian Bjørnsen VM Sølv Håndball Herrer
Alexander Christoffersen Blonz VM Sølv Håndball Herrer
NM Gull Håndball Herrer
Gøran Søgård Johannessen VM Sølv Håndball Herrer

Seilbrett:
Helle Oppedal VM Sølv foilbrett

Brasiliansk Jiu-jitsu:
Ane Svendsen 2 EM Gull – egen og åpen vektklasse
2 EM Sølv – egen og åpen vektklasse

Teakwon-Do:
Hanna Victoria Miller EM Gull lagmønster
NM Gull lagmønster

Daniel Hassanipour EM Sølv spesialteknikk lag, junior
NM Gull sparring, junior
NM Gull spesialteknikk, junior

Norske/nordiske mestere:

Friidrett:
IL Skjalg
Mathias Hove Johansen 4 NM gull individuelt
4 NM gull stafett

Simen Tjelta Larsen 4 NM gull stafett

Elisabeth Slettum NM gull 200m individuelt
3 NM gull stafett

Nathalie Ommundsen Johnsen 2 NM gull stafett
Oscar Alm Harestad 2 NM gull stafett
Daniel Nikolai Pedersen 2 NM gull stafett
Mike Lubsen 2 NM gull stafett
Sergejs Kononovs 2 NM gull stafett
Marin Stray Gautadottir 2 NM gull stafett
Anna Bogunociv Jakobsen NM 1000m stafett
Torstein Tengsareid NM gull motbakke

Ridning:
Villingur Islandshestforening
Maria Gjellestad Bosvik NM gull – islandshest junior
Lotte Thoresen 5 NM gull- islandshest junior

Fekting:
Stavanger Fekteklubb
Svend Markus Eeg Nordisk mester, lag junior

Skating:
Stavanger Skateklubb
Steffen Austerheim NM gull Game of skate
Halfdan Johansen NM gull Street, junior

Skyting:
Stavanger Skytterlag
Emil Knudsvik Lilledal Gull Landsskytterstevnet, klasse ER 100 meter

Ishockey:
Ishockeyklubben Stavanger
Sofie Agger Flyvholm NM gull ishockey kvinner
Lotte Pederesen NM gull ishockey kvinner
Stine Myreng Kjellesvik NM gull ishockey kvinner
Kaja Egeli Kristensen NM gull ishockey kvinner
Hedda Håvarstein NM gull ishockey kvinner
Christina Furseth NM gull ishockey kvinner
Susanne Sandanger Andersen NM gull ishockey kvinner
Line Døhlen Berntsen NM gull ishockey kvinner
Pia Løschbrandt NM gull ishockey kvinner
Stine Kleven NM gull ishockey kvinner
Karen Lønø Forgaard NM gull ishockey kvinner
Eirin Benedicte Stendahl NM gull ishockey kvinner
Maren Pommeresche Knudsen NM gull ishockey kvinner
Jenni Kristensen NM gull ishockey kvinner
Victoria Christine Aarnæs Løvdal NM gull ishockey kvinner
Emilie Olsen NM gull ishockey kvinner
Mariel Vatland NM gull ishockey kvinner
Amalie Tveit Schei NM gull ishockey kvinner
Rebekka Haukali NM gull ishockey kvinner
Irja Elly Hauge Risa NM gull ishockey kvinner

Marcus Forgaard NM gull ishockey kvinner (trener)
Tone Løkling Olsen NM gull ishockey kvinner (trener)

Karate:
Hundvåg Karateklubb
Espen Aikio NM gull senior
Mohamed Hassan Ahmed NM gull junior

Stavanger Karateklubb
Pål Kvalø Vatsvåg NM gull lag
Rasmus Agre Gjesdal NM gull lag
Kjetil Brimsøe Vistnes NM gull lag
Bettina Alstadsæter Nordisk mester individuelt
NM gull Kumite

Lotte Ørbæk Andersen NM gull Kumite

Biljard:
Svithun Biljardklubb
Ine Johannessen Helvik NM gull 9-ball

Roing:
Stavanger Roklubb
Ragnhild Myklatun Jacobsen NM gull singelsculler
NM gull dobbeltsculler
Hedda Haldorsdottir NM gull dobbeltsculler
Siri Tønnessen Nordisk mester singelsculler
NM gullsingelsculler
NM gull dobbeltsculler
NM gull ergometer
NM gull ergometer stafett
Kristine Tønnessen NM gull ergometer stafett
Sigrid Nilsen NM gull dobbeltsculler
NM gull ergometer stafett
Caroline Østbø NM gull ergometer stafett

Svømming:
Stavanger Svømmeklubb
Truls Wigdel NM gull langbane
Marthe Cecilie Willumsen NM gull kortbane, junior
Sarah Louise Rung 3 NM gull kortbane
4 NM gull langbane

Sykkel:
Stavanger Sykleklubb
Tuva Byberg NM gull tempo, junior

Nora Tveit NM gull gateritt, junior
NM gull bane, junior

Skyting:
Stavanger Pistolklubb
Ann Kristin Tegle NM gull luftpistol lag
Rannveig Iren Harnes Sunde NM gull luftpistol lag
Hilde Knudsen Holter NM gull luftpistol lag

Taekwon-Do:
Stavanger Taekwon-do
Remi Husebø NM gull sparring junior

Golf:
Sola Golfklubb
Franziska Sliper NM gull Matchplay

Stavanger Golfklubb
Rikke Nordvik NM gull lag damer
Marthe Wold NM gull lag damer
Vilde Marie Nystrøm NM gull lag damer
Ruth Tønnesen NM gull lag damer
Renate Helle Grimstad NM gull lag damer
Jan Inge Strand (Kaptein) NM gull lag damer

Aksel Kristoffer Olsen NM gull lag herrer
Petter Mikalsen NM gull lag herrer
Tomas Helgø NM gull lag herrer
Mats Ege NM gull lag herrer
Jens Håkon Midborg Bendiksen NM gull lag herrer
Are Friestad (Kaptein) NM gull lag herrer

Volleyball:
KFUM Stavanger Volleyball
Frida Nygaard Kvilshaug NM Gull volleyball kvinner, junior
Birgitte Maaseide NM Gull volleyball kvinner, junior
Emily Kristiansen Poole NM Gull volleyball kvinner, junior
Yedda Roland de Novaes NM Gull volleyball kvinner, junior
Liepa Lavickyté NM Gull volleyball kvinner, junior
Sofia Lisette Hognestad NM Gull volleyball kvinner, junior
Anna Lundal Haaland NM Gull volleyball kvinner, junior
Kristina Bakke Kaldestad NM Gull volleyball kvinner, junior
Mathilde Langballe Kringstad NM Gull volleyball kvinner, junior
Cordelia Eline Velde Monsen NM Gull volleyball kvinner, junior
Hanne Risanger NM Gull volleyball kvinner, junior
Helene Eide Roalkvam NM Gull volleyball kvinner, junior
Guro Helgeland Sandvik NM Gull volleyball kvinner, junior
Viktoria Ørn Halvorsen NM Gull volleyball kvinner, junior

Stuping:
Stavanger Stupe Club
Martin Dyrstad Nordisk mester på tårn synkron
3 NM Gull stuping

Fotball:
Lillestrøm Sportsklubb
Therese Sessy Åsland NM gull fotball kvinner

Viking Fotballklubb
Adrian Austin Pereira NM gull fotball herrer
Harald Nilsen Tangen NM gull fotball herrer
Lasse Berg Johnsen NM gull fotball herrer
Erik T Arnebrott NM gull fotball herrer
Kristian Thorstvedt NM gull fotball herrer
Tord Salte NM gull fotball herrer
Benjamin Källmann NM gull fotball herrer
Axel O Andresson NM gull fotball herrer
Jostein Ekeland NM gull fotball herrer
Amund Wichne NM gull fotball herrer
Zymer Bytyqi NM gull fotball herrer
Samuel Fridjonsson NM gull fotball herrer
Runar Hove NM gull fotball herrer
Yildren Ibrahimaj NM gull fotball herrer
Viljar Helland Vevatne NM gull fotball herrer
Sondre Flem Bjørshol NM gull fotball herrer
Even Østensen NM gull fotball herrer
Zlatko Tripic NM gull fotball herrer
Kristoffer Løkberg NM gull fotball herrer
Fredrik Torsteinbø NM gull fotball herrer
Tommy Høiland NM gull fotball herrer
Rolf Daniel Vikstøl NM gull fotball herrer
Johnny Furdal NM gull fotball herrer
Iven Austbø NM gull fotball herrer
André Danielsen NM gull fotball herrer

Bjarne Berntsen NM gull fotball herrer (trener)
Bjarte Lunde Aarsheim NM gull fotball herrer (trener)
Kurt Hegre NM gull fotball herrer (trener)
Morten C Jensen