Tekststørrelse

PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.

Talende web har to lesemoduser:

Pek og lytt

Når ikonet med fingeren på er markert, leser Talende Web opp teksten du peker på, samtidig som du får en visuell tilbakemelding.

Marker og lytt

Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplest

Menu

  1. Hjem
  2. Politikk
  3. Stavanger kommunestyre 2019-2023

Stavanger kommunestyre 2019-2023

Kort fortalt

Medlemmer i kommunestyret

Navn Parti
Kari Nessa Nordtun Arbeiderpartiet
Dag Mossige Arbeiderpartiet
Sølvi Ona Gjul Arbeiderpartiet
Farhia Bashir Nur Arbeiderpartiet
Arnt Heikki Steinbakk Arbeiderpartiet
Ida Bøe Arbeiderpartiet
Roy Inge Nilsen Arbeiderpartiet
Tore Renberg Arbeiderpartiet
Lotte Hansgaard Arbeiderpartiet
Øyvind Jacobsen Arbeiderpartiet
Sverre Uhlving Arbeiderpartiet
Kristoffer Joner Arbeiderpartiet
Frode Berge Arbeiderpartiet
Ayub Mukhtar Arbeiderpartiet
Ine Haver Arbeiderpartiet
Ottar Sandanger Arbeiderpartiet
Anders Fjelland Bentsen Arbeiderpartiet
Linda S. Krüger Arbeiderpartiet
   
John Peter Hernes Høyre
Egil Olsen Høyre
Sissel Knutsen Hegdal Høyre
Nina Ørnes Høyre
Nills Petter Flesjå Høyre
Frank Arild Normanseth Høyre
Aleksander Stokkebø Høyre
Kristen Høyer Mathiassen Høyre
Elin Schanche Høyre
Jarl Endre Egeland Høyre
Cille Ihle Høyre
Kari Raustein Høyre
Kjell Erik Grøsfjeld Høyre 
Erlend Jordal Høyre
Ingebjørg Storeide Folgerø Høyre
Morten Landråk Asbjørnsen Høyre
   
Frode Myrhol FNB
Leif Bjarne Høybakk FNB
Lars Peter Endresen FNB
Morten Malmin FNB
Jone Andersen FNB
Stian Tjensvold FNB
   
Leif Arne Moi Nilsen Fremskrittspartiet
Tor Bernhard Harestad Fremskrittspartiet
Christian Wedler Fremskrittspartiet
Kristoffer Sivertsen Fremskrittspartiet
Mats Danielsen Fremskrittspartiet
Christine Hartvigsen Fremskrittspartiet
   
Daria Maria Johnsen Miljøpartiet De Grønne
Ingvild Sørensen Miljøpartiet De Grønne
Rune Askeland Miljøpartiet De Grønne
Håkon Fossmark Miljøpartiet De Grønne
   
Mimir Kristjansson Rødt
Kjersti Dybvig Rødt
Snorre Solheim Sokn Rødt
Sara Nustad Mauland Rødt
   
Anne Kristin Vik Bruns KrF
Henrik Halleland KrF
Marie Ljones Brekke KrF
   
Dagny C. Sunnanå Hausken Senterpartiet
Birger Wikre Hetland Senterpartiet
Bjarne Kvadsheim Senterpartiet
   
Eirik Faret Sakariassen SV
Ingrid Kristine Aspli SV
Paal Kloster SV
   
Jan Erik Søndeland Venstre
Kjartan Alexander Lunde Venstre
Mette Vabø Venstre
   
Karl W. Sandvig Pensjonistpartiet

Varamedlemmer i kommunestyret

Navn Parti
Olav T. Laake Arbeiderpartiet
Ole Kallelid Arbeiderpartiet
Sissel B. Fuglestad Askeland Arbeiderpartiet
Cecilie Christ Arbeiderpartiet
Gulale Samiei Arbeiderpartiet
Lise Fyllingen  Arbeiderpartiet
Jone Laursen Arbeiderpartiet
Benedicte Solaas  Arbeiderpartiet
Inger Louise Grude Arbeiderpartiet
Ingvill Moen Hovlund Arbeiderpartiet
Daniel Svela  Arbeiderpartiet
Bjarte Bøe Arbeiderpartiet
Ann Sesilie Tekfeldt  Arbeiderpartiet
Julia Eikeland Arbeiderpartiet
Wenche Skorge Arbeiderpartiet
Maiken Ree  Arbeiderpartiet
Bjørn Erik Poppe Thorsen Arbeiderpartiet
Hilde Fahret Born Arbeiderpartiet
Arild Berntsen Arbeiderpartiet
Trygve A. Meyer Arbeiderpartiet
Cecilie Evertsen Stanghelle Arbeiderpartiet
   
Helge Gabrielsen Høyre
Bente Gudmestad  Høyre
Stine Marie Emilsen Høyre
Trygve Pedersen Høyre
Terje Eide Høyre
Narve Eiliv Endresen Høyre
Hard Olav Bastiansen Høyre
Hilde Karlsen Høyre
Line Møllerop Høyre
Else Karin Bjørheim Høyre
Linda Nilsen Ask Høyre
Tone Knappen Brandtzæg Høyre
Knut Oluf Hoftun Bergesen Høyre
Jonas Molde Hollund Høyre
Børge Aanestad Høyre
Rishi Khandelwal  Høyre
Bjørg Ager-Hanssen Høyre
Hilde Hesby Høyre
Gyri Elise Haave Nilsen Høyre
   
Viivika Ramsland FNB
Maria Von Krogh FNB
Espen Iglebæk FNB
Linda Hatleskog FNB
Hege Røgenes FNB
Marianne Idsal FNB
Helge Arntzen FNB
Svein Terje Imsland FNB
Jan Inge Selvik FNB
   
Grete Kvalheim Frp
Fredrik Christensen Frp
Jørn Kyle Finnesand Frp
Mathias Renberg Frp
Simon Øverås Frp
Turid Haaland Wiersholm Frp
Bjarne Ove Lunde Frp
Kristoffer Fossmark Frp
John R. Almås Frp
   
Mari Hult Miljøpartiet De Grønne
Thomas Bendiksen Miljøpartiet De Grønne
Anne Svindland Nijdam Miljøpartiet De Grønne
Vårin Sinnes Miljøpartiet De Grønne
Tommy Fredvang Miljøpartiet De Grønne
Katrine Lilleland Miljøpartiet De Grønne
Lena Skår Størseth Miljøpartiet De Grønne
   
Truls Drageset Dydland Rødt
Ingeborg Sanner Rødt
Siri Borge Rødt
Anne Kathrine Kalvig Rødt
Pål Asle Pettersen Rødt
Luisa Pinzon Rødt
Henning Ulseth Rødt
   
Jostein Eiane  KrF
Jenny Sofia Bruns KrF
Sissel Marie Bjerga KrF
Per-Endre Bjørnevik KrF
Guri Tysse KrF
Ingrid Eiane Setvik KrF
   
Halvard Bøe Senterpartiet
Karl Anders Mæland Nilsen  Senterpartiet
Terje Øvrebø Senterpartiet
Stian Roda Senterpartiet
Anett Haugvaldstad Senterpartiet
Kate Elin Norland Senterpartiet
   
Ingrid Vikse SV
Lars Utne Vaage SV
Olaug Høgetveit SV
Gunnar Roalkvam SV
Hallgeir Langeland  SV
Randi Mossefinn SV
   
Iselin Nybø Venstre
Bjarte Espeland Horpestad Venstre
Ann Elin Piel Venstre
Kolbein Haakon Lunde Venstre
Erik Hammer Venstre
Roar Houen Venstre
   
Jostein Solvang Pensjonistpartiet
Bjarne Aspelund Pensjonistpartiet
Harald Ulseth Pensjonistpartiet
Arnt Håkon Gunstead  Pensjonistpartiet
   

Valgresultat 2019

Hele valgresultatet for 2019 kan du lese på valgresultat.no.

Møtebok fra valget 2019 - personstemmer m.m.

Hele valgprotokollen, med all informasjon om kryss, personstemmer, slengere og lignende kan lastes ned her (PDF)

Partienes valgprogrammer 2019-2023

Kontaktinformasjon

Martha Rødde

Leder politisk sekretariat

Mobil:
402 01 305
Telefon:
51 50 72 34
E-post:
martha.rodde@stavanger.kommune.no

Karen Hirth Thorsen

Seniorrådgiver/valgansvarlig

Mobil:
905 54 694
Telefon:
51 50 72 27
E-post:
kthorsen@stavanger.kommune.no