Stavanger 2025 får medarrangørar
Den norske kyrkja og Universitetet i Stavanger (UiS) blir med på laget som medarrangørar av Stavanger 2025.
PC: Hold Ctrl-tasten nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Mac: Hold Cmd-tasten (Command) nede og trykk på + for å forstørre eller - for å forminske.
Når ikonet med fingeren på er markert, leser Talende Web opp teksten du peker på, samtidig som du får en visuell tilbakemelding.
Markere teksten og deretter klikk på play-knappen for å få den opplest
Den norske kyrkja og Universitetet i Stavanger (UiS) blir med på laget som medarrangørar av Stavanger 2025.
Avdelingen i Skredbakka barnehage som holdt stengt onsdag 10. mars, åpner igjen torsdag, etter at et barn som var nærkontakt har testet negativt på korona.
Piggfriandelen for byområdet Stavanger og Sandnes ligger på 89% i 2021
En sak om nedleggelse av 25-30 langtids sykehjemsplasser skal behandles politisk i neste uke. Bakgrunnen er at kommunestyret har vedtatt å redusere dekningsgraden.
En tredje elev på 9. trinn ved Tastarustå skole har testet positivt på covid-19. Det er nå påvist smitte i tre av fem klasser på trinnet. Ytterligere 14 elever, ni ansatte og to studenter er i karantene.
Det har vært en økning i antallet smittetilfeller de siste fire dagene, med 27 personer bekreftet smittet i Stavanger og 37 totalt på Nord-Jæren. Økt smitte gjør at det nå er ekstra viktig at alle følger smittevernreglene og begrenser antallet nærkontakter.
Hele 10. trinn og ti ansatte ved Gautesete skole og fire ansatte ved Ullandhaug skole er i føre-var-karantene etter mutert virus i en annen kommune.
En elev ved 9. trinn på Tastarustå skole har testet positivt for covid-19. Smittesporing pågår.
En elev ved Kannik skole og en elev ved Lassa skole har testet positivt for covid-19. Totalt er 51 elever og seks ansatte satt i karantene.
Årsregnskapet til Stavanger kommune viser et bedre resultat enn forventet, med et netto driftsresultat på 482 millioner kroner, tilsvarende 4,1 % av samlede driftsinntekter.
Alle langtidsbeboere ved alders- og sykehjemmene i Stavanger kommune er nå fullvaksinert med dose 2. Stavanger kommune er dermed ferdig med fase 1. Klemmingen må likevel vente er par uker til.
Mange husstander har opplevd å miste vannet i helgen, fordi utekraner og vannledninger som ligger grunt i bakken har frosset. Følg med på vannet, og ta forholdsregler, så slipper du å bli den neste.
Smittevernoverlege Runar Johannessen er konstituert som helsesjef til 1. juli med mulighet for forlengelse.
Det varsles fortsatt stabilt vintervær de neste dagene. Helsesjefen forventer derfor fortsatt perioder med dårlig luftkvalitet.
En pumpeledning fra avløpspumpestasjonen i Hundvågkrossen må repareres etter lekkasje. Kommunen fraråder bading og fisking i området så lenge arbeidet pågår.
Fredag 5. februar opphører de regionale forskriftene for kommunene på Nord-Jæren. Kommunene går dermed over til å følge de nasjonale smitteverntiltakene.
En medarbeider i private Mjughaugskogen barnehage har fått påvist smitte av covid-19. 23 barn og 5 voksne er satt i karantene.
En elev i 1. trinn ved Nylund skole har fått påvist covid-19. 25 elever og tre ansatte er satt i karantene.
Gyongyi Soyer har mottatt innvandrerprisen 2020 for sin innsats for at Stavanger skal være en god mangfoldsby. Prisen ble overrakt av varaordfører Dagny S. Hausken.
Markeringen av den internasjonale Holocaustdagen 27. januar ved det jødiske minnesmerket foregikk i år uten publikum av smittevernhensyn. Se markeringen i opptak på nett-tv.
Vi svarer ikke på henvendelser her, men din tilbakemelding hjelper oss å gjøre nettstedet bedre!
Vi beklager...
Vi begrenser antall mulige tilbakemeldinger fra samme IP-adresse innen et gitt tidsrom. Du har nå nådd denne grensen.